Opleidingen Projecteringsdeskundige Ontruimingsalarminstallaties (PD-OAI)

Opleidingen Projecteringsdeskundige Ontruimingsalarminstallaties (PD-OAI)

Word ook projecteringsdeskundige ontruimingsalarminstallaties, schrijf je in bij SOBA!

Opleiding Projecteringsdeskundige Ontruimingsalarminstallaties (PD-OAI) – SOBA

Een ontruimingsalarminstallatie redt geen levens — tenzij deze op de juiste manier is ontworpen. Als Projecteringsdeskundige Ontruimingsalarminstallaties (PD-OAI) ben jij degene die de vertaalslag maakt van wet- en regelgeving naar een technisch verantwoord en doeltreffend ontwerp. Bij SOBA Security Opleidingen leer je hoe je deze cruciale rol professioneel en met vertrouwen kunt vervullen.

De opleiding PD-OAI is gericht op het vakkundig ontwerpen en projecteren van ontruimingsalarminstallaties volgens de actuele normen, zoals de NEN 2575 en de eisen uit het Bouwbesluit. Je leert hoe je risico’s analyseert, type ontruimingsinstallaties bepaalt (A, B of C), zones indeelt, geluidsdruk berekent en een installatieontwerp opstelt dat voldoet aan alle technische én organisatorische eisen.

Of je nu werkt als engineer, adviseur, projectleider of in de beveiligings- of installatietechniek: met het erkende diploma PD-OAI toon je aan dat je in staat bent zelfstandig en deskundig een ontruimingsalarminstallatie te ontwerpen die werkt als het er echt op aankomt.

Kies voor zekerheid. Kies voor kwaliteit. Kies voor SOBA.

Dit zijn onze opleidingen voor Projecteringsdeskundige Ontruimingsalarminstallaties (PD-OAI):

 

 

Wat doet een Projecteringsdeskundige Ontruimingsalarminstallaties (PD-OAI)?

Een Projecteringsdeskundige Ontruimingsalarminstallaties (PD-OAI) is verantwoordelijk voor het ontwerpen en uitwerken van ontruimingsalarminstallaties (OAI) die voldoen aan de wettelijke eisen en normen, zoals het Bouwbesluit en de NEN 2575. Deze installaties zorgen ervoor dat mensen bij een calamiteit, zoals brand, snel en veilig worden gewaarschuwd en het gebouw kunnen verlaten.
De PD-OAI is de specialist die bepaalt wat voor type ontruimingsinstallatie nodig is, waar de melders, luidsprekers of andere signaleringsmiddelen moeten komen, en hoe de installatie in de praktijk moet functioneren.

Lees meer

Taken van een Projecteringsdeskundige OAI:

  • Analyse van risico’s en gebouwgebruik
  • Toepassen van regelgeving en normen
  • Opstellen van een projecteringsplan
  • Samenwerken met andere disciplines
  • Beoordelen van bestaande installaties
  • Opleverdocumentatie en onderbouwing

Kies ook voor SOBA

SOBA is al jaren dé opleider in beveiligingstechniek en staat bekend om:

Praktijkgericht

Praktijkgerichte lessen van ervaren professionals

Persoonlijk

Kleinschalige groepen en persoonlijke begeleiding

Certificering

Erkende certificering volgens de laatste wet- en regelgeving

Examens

Uitstekende slagingspercentages

Kies voor zekerheid

Kies voor een toekomst in de beveiliging, kies voor SOBA.